6. Regulační a pojistné ventily, příslušenství

                                                                 

Regulační a pojistné ventily Sievert jsou vyrobeny z mosazi, aby byla zaručena nejvyšší kvalita a dlouhá životnost. Ventily mají velkou kapacitu a přesný výpustný tlak.

Proč používat regulátory tlaku /regulační ventily/?

Některé Pro 86/88 hořáky, např. cyklonové hořáky, a většina hořáků Promatic vyžadují pro svou správnou činnost stálý tlak 2 bary. Ostatní hořáky pracují i při vyšším tlaku, avšak je určitě výhodné snížit tlak z plynové láhve. Výhodou regulátorů je stabilizace tlaku, aby byl získán stejný tlak při teplém letním dnu i při chladném počasí v zimě. Pokud je výstupní tlak z láhve příliš vysoký, láhev se ochladí a tlak poklesne.

Proč používat bezpečnostní /pojistné/ ventily?

Pojistné ventily zvyšují bezpečnost uzavřením toku plynu v případě prasknutí hadice nebo jiného masivního úniku plynu. Používání pojistných ventilů je doporučováno zejména u dlouhých hadic. Hadicové spojení se volně otáčí po plášti ventilu, což snižuje riziko zaplétání hadice. Pojistné ventily Sievert jsou dodávány samostatně / typ označení 3054/ nebo jako integrovaná součást regulátorů tlaku / typ. označení 3063/. 

Proč používat ventily se systémem LTS?

LTS /Leak Test System/ technologie ještě dále zvyšuje bezpečnost při práci. Je určena pro odhalování malých úniků plynu. LTS  ventily jsou doporučovány zejména pro práci pod zemí nebo ve velmi špatně větraných prostorách. Regulátory tlaku se systémem LTS jsou vždy doplněny pojistnými ventily pro detekci masivních úniků plynu. Pro bližší informace kontaktujte svého prodejce Sievert.

 

Typy regulátorů:

Regulátory tlaku s nastavitelným tlakem

Regulátory tlaku s nastavitelným tlakem a bezpečnostním ventilem

Bezpečnostní /pojistné/ ventily

Manometr  -  pro regulátory typ. označení 3061 a 3063.